Oświetlenie do domu – lampy Vistosi prosto z Włoch

Oświetlenie do domu –  lampy Vistosi prosto z Włoch

Prawidłowe oświetlenie w domu to gwarancja dobrego samopoczucia, zdrowia, odpoczynku i efektywności w pracy. Oczywiście, jedno źródło światła to za mało, w każdym pomieszczeniu trzeba umieścić kilka punktów świetlnych, dzięki temu wnętrze będzie funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu.

Najlepsze oświetlenie do salonu

Salon to pomieszczenie wielofunkcyjne, które spełnia różne role. W nim odpoczywamy, ale również przyjmujemy gości oraz spędzamy czas na zabawie z dziećmi, dlatego źródeł światła musi być kilka. Po pierwsze trzeba zaopatrzyć się w lampę sufitową, która będzie w stanie oświetlić dokładnie całe pomieszczenie. Po drugie przyda się lampa podłogowa, która umożliwi komfortowe czytanie książek, czy oglądanie telewizji. Przyda się także w sytuacji, gdy będziemy chcieli po prostu odpocząć, czy uciąć sobie małą drzemkę. Kolejna bardzo istotna kwestia to oświetlenie dekoracyjne, w końcu salon jest miejscem reprezentatywnym. Dobrze sprawdzą się kinkiety oraz światło punktowe np. w formie halogenów. Obecnie wybór oświetlenia do domu jest duży, dobrze sprawdzają się lampy Vistosihttp://www.blue-light.com.pl/vistosi/ – to kolekcja prosto z Włoch. To bardzo dekoracyjne, designerskie oświetlenie, które zachwyca formą, niebanalnym kształtem. Firma w swoich projektach bardzo często wykorzystuje wysokiej jakości szkło, w połączeniu z włoskim designem powstaje oświetlenie, które jest w stanie sprostać wymaganiom, nawet najbardziej wymagających osób.

Jakie lampy do kuchni wybrać?

Kuchnia to kolejne bardzo ważne pomieszczenie na mapie domu, w nim spędza się zazwyczaj sporo czasu przyrządzając posiłki, dlatego musi być dobrze doświetlone. Lampa sufitowa górna to podstawa, ona powinna dokładnie oświetlać całe pomieszczenie. Nie może zabraknąć również światła punktowego, które należy umieścić nad blatem roboczym oraz nas stołem, przy którym spożywamy posiłki z rodziną. Oczywiście, warto zdecydować się również na oświetlenie dekoracyjne, w tym wypadku doskonale sprawdzą się lampy Vistosi kinkiety, wśród nich możemy znaleźć oświetlenie o naprawdę fantazyjnych, geometrycznych kształtach, które tworzą odpowiedni klimat we wnętrzu.

Oświetlenie w sypialni

Jeżeli chodzi o oświetlenie w sypialni, to spokojnie można zrezygnować z lampy sufitowej na rzecz lampy podłogowej oraz oświetlenia ozdobnego. Ze względu na to, że jest to miejsce wypoczynku, snu, to wystarczy ciepłe, delikatne światło umożliwiające czytanie. Pamiętajmy, że światło w sypialni musi sprzyjać relaksowi i przygotowywać do snu, dlatego warto zastosować żarówki o ciepłej barwie.

Jasna łazienka

Łazienka to kolejne ważne miejsce w domu, w którym spędzamy bardzo dużo czasu przed wyjściem do pracy. W tym pomieszczeniu również powinno pojawić się kilka źródeł światła, a nie tylko lampa sufitowa. Trzeba odpowiednio doświetlić lustro przy którym zazwyczaj wykonujemy poranne czynności higieniczne, pielęgnacyjne, wiele Pań się maluje, a Panów się goli. Nie może zabraknąć również oświetlenia nad wanną czy kabiną prysznicową, w zależności od tego, na co się zdecydujemy. Oświetlenie w łazience musi być neutralne, po spojrzeniu w lustro powinniśmy widzieć nasz rzeczywisty wygląd.

Dlaczego warto zdecydować się na włoskie lampy Vistosi?

Wybór oświetlenia do domu jest duży, jest to spora inwestycja, ale nie warto oszczędzać na takich rzeczach. Wybierając lampy wysokiej jakości można mieć pewność, że długo posłużą, poza tym warto zwrócić uwagę również na ich walory estetyczne. Lampy Vistosi to dobra jakość i ponadczasowe rozwiązania. W ich ofercie można znaleźć naprawdę ciekawe propozycje oświetlenia, niektóre mają formę bardziej minimalistyczną, inne są bogato zdobione, także śmiało mogą stanowić dekorację wnętrza.

Pamiętajmy, żeby oświetlenia nie traktować wyłącznie w sposób użytkowy, odpowiednio dobrane można całkowicie zmienić wystrój wnętrza. Możliwości są dwie – albo wybieramy lampy zbliżone stylowo do aranżacji, albo wybieramy modele, które przełamią nieco całą koncepcję i na pierwszy rzut oka nie będą pasować do poszczególnych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *