Jak działa architektura. Przybornik humanisty Witold Rybczynski

ISBN:

Published:

Paperback

378 pages


Description

Jak działa architektura. Przybornik humanisty  by  Witold Rybczynski

Jak działa architektura. Przybornik humanisty by Witold Rybczynski
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 378 pages | ISBN: | 7.34 Mb

Jedyna taka książka na polskim rynku. Fascynująca opowieść o tym, jak powstaje architektura i jak ją rozumieć. Witold Rybczyński odpowiada na najbardziej podstawowe pytania dotyczące tej dziedziny. Jakie idee stoją za powstaniem słynnych realizacji?MoreJedyna taka książka na polskim rynku.

Fascynująca opowieść o tym, jak powstaje architektura i jak ją rozumieć. Witold Rybczyński odpowiada na najbardziej podstawowe pytania dotyczące tej dziedziny. Jakie idee stoją za powstaniem słynnych realizacji? Jakie są kulisy konkursów architektonicznych? Jak różni architekci odnoszą się do krajobrazu i otoczenia, w którym mają stanąć projektowane przez nich budynki?

Co można wyczytać z planów i co wynika z doboru konkretnych materiałów budowlanych? Jak współczesna architektura odnosi się do przeszłości? Czym w architekturze jest smak? Co architektura naszych czasów mówi o nas samych?W błyskotliwym eseju autor analizuje dziesiątki konkretnych budynków i przytacza wypowiedzi samych architektów – od Le Corbusiera i Miesa van der Rohe po Renzo Piano i Franka Gehry’ego. Bogato ilustrowana książka jest znakomitym wprowadzeniem do architektury nie tylko dla adeptów tej dziedziny, ale również dla tych, którzy chcieliby lepiej rozumieć otaczający nas świat.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Jak działa architektura. Przybornik humanisty":


gubinbiegabolubi.org.pl

©2012-2015 | DMCA | Contact us